Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Syd giv
alla i zon
#
432
EKD986
7
K93
#
K8
kn10753
963
Ekn10
#
E1065
2
Dkn842
D76
#
Dkn97
4
EK105
8542

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N86888
S86888
Ö57555
V56555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sonja Christensson - Ulla Öberg 4D Ö-3 4 800 32.0/0.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 N+1 2 140 29.0/3.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N+1 E 140 29.0/3.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N= D 110 22.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 2 N= E 110 22.0/10.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 N= 6 110 22.0/10.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 N= D 110 22.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N= D 110 22.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3 Ö-1 4 100 16.0/16.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulla Borgström - Monica Wester 2NT S-1 8 -100 12.0/20.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Mona Andersson - Lars G Svensson 2 N-1 5 -100 12.0/20.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N-1 D -100 12.0/20.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N-2 E -200 7.0/25.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Stig Unoson - Magnus Friberg 3 N-2 D -200 7.0/25.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-3 3 -300 2.0/30.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S-3 Kn -300 2.0/30.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 N-3 4 -300 2.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - -/12.6