Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Dkn543
K8
K2
E1062
#
E102
10
D98643
kn84
#
976
ED7532
75
73
#
K8
kn964
Ekn10
KD95

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N1078910
S1078910
Ö26533
V26533
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S+2 4 460 32.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT S+1 6 430 26.0/6.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 8 430 26.0/6.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+1 4 430 26.0/6.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT S+1 6 430 26.0/6.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Mona Andersson - Lars G Svensson 3NT S+1 6 430 26.0/6.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 N= 7 420 20.0/12.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S= 3 400 17.0/15.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bengt Rylander - Lars Svensson 3NT S= 8 400 17.0/15.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö-3 K 300 14.0/18.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 N+3 E 200 12.0/20.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2NT S+2 6 180 9.0/23.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2NT S+2 10 180 9.0/23.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3 N+1 7 170 5.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 N+1 7 170 5.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S+1 10 130 2.0/30.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 5 S-1 10 -50 0.0/32.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - -/17.9