Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Väst giv
alla i zon
#
97
E10
Ekn105
D10952
#
Kkn86
K532
963
Ekn
#
D105432
D8
K87
76
#
E
kn9764
D42
K843

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N1010847
S1010847
Ö33586
V33586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Mona Andersson - Lars G Svensson 3 N+2 D 150 32.0/0.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N= 7 130 30.0/2.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 4 100 27.0/5.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-1 K 100 27.0/5.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö= 4 -110 21.0/11.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 Ö= 2 -110 21.0/11.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Stig Unoson - Magnus Friberg 2 Ö= 4 -110 21.0/11.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Lars Svensson 2 Ö= 3 -110 21.0/11.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö+1 7 -140 9.0/23.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anitha Lindgren - Marian Krook 2 Ö+1 4 -140 9.0/23.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö= 4 -140 9.0/23.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö= K -140 9.0/23.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3 Ö= 4 -140 9.0/23.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Britt Lindberg - Åke Lindström 2 Ö+1 7 -140 9.0/23.0
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 Ö+1 Kn -140 9.0/23.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö= 3 -140 9.0/23.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-2 6 -200 0.0/32.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg     - 18.2/-