Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
kn53
D10742
1075
kn5
#
64
EKkn8
83
ED764
#
10987
953
ED
9832
#
EKD2
6
Kkn9642
K10

Optimalt kontrakt: 3NTD Ö-1 100
 NT
N49585
S49585
Ö94758
V94758
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S+1 E 130 27.0/5.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 S+2 E 130 27.0/5.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3 S+1 6 130 27.0/5.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S+1 E 130 27.0/5.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S+1 E 130 27.0/5.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Mona Andersson - Lars G Svensson 4 S= E 130 27.0/5.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S= E 110 18.0/14.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S= E 110 18.0/14.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S= E 110 18.0/14.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Sonja Christensson - Ulla Öberg 3 V-2 5 100 12.0/20.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 V-2 5 100 12.0/20.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 V-2 7 100 12.0/20.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-1 10 50 6.0/26.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Louise Grandinsson - Christina Leander 3 V-1 10 50 6.0/26.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V-1 5 50 6.0/26.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 S-1 E -100 1.0/31.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S-1 K -100 1.0/31.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman     - -/11.5