Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Dkn9863

E85
D1072
#
10
Kkn9432
742
kn86
#
EK2
E5
Kkn6
EK954
#
754
D10876
D1093
3

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N25373
S25373
Ö1071069
V1071069
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 4 Ö-5 3 250 32.0/0.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö-3 4 150 28.0/4.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 6 Ö-3 3 150 28.0/4.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5NT Ö-3 5 150 28.0/4.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö-2 7 100 23.0/9.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö-2 3 100 23.0/9.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-1 E 50 18.0/14.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 V-1 E 50 18.0/14.0
Ulla Borgström - Monica Wester Mona Andersson - Lars G Svensson 4 V-1 D 50 18.0/14.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö= 6 -400 13.0/19.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö= 7 -400 13.0/19.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 V= D -420 8.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö= D -420 8.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V= E -420 8.0/24.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 3 -430 2.0/30.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 3 -430 2.0/30.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Stig Unoson - Magnus Friberg 3NT Ö+1 3 -430 2.0/30.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - 15.1/-