Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
D8743
E92
742
kn7
#
E105
kn863
K103
ED2
#
K6
K54
EDkn
K9843
#
kn92
D107
9865
1065

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -460
 NT
N23252
S23252
Ö111011811
V111011811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+1 9 -430 26.0/6.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 5 -430 26.0/6.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö+1 6 -430 26.0/6.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 5 -430 26.0/6.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 9 -430 26.0/6.0
Ulla Borgström - Monica Wester Mona Andersson - Lars G Svensson 3NT Ö+1 9 -430 26.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT Ö+1 9 -430 26.0/6.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT Ö+2 5 -460 10.0/22.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö+2 5 -460 10.0/22.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+2 9 -460 10.0/22.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+2 9 -460 10.0/22.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT Ö+2 6 -460 10.0/22.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT Ö+2 5 -460 10.0/22.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö+2 5 -460 10.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT V+2 5 -460 10.0/22.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Stig Unoson - Magnus Friberg 3NT Ö+2 9 -460 10.0/22.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3NT Ö+3 9 -490 0.0/32.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - 15.1/-