Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
10976
E104
10543
95
#
E432
K7
Dkn82
632
#
Dkn5
kn9863
9
KDkn7
#
K8
D52
EK76
E1084

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N68676
S68676
Ö75766
V65766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Lars G Svensson Stig Unoson - Magnus Friberg 2 V-2 9 200 32.0/0.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 1NT S+1 2 120 29.0/3.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT S+1 2 120 29.0/3.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S+1 E 110 26.0/6.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V-1 9 100 22.0/10.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö-1 E 100 22.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 Ö-1 E 100 22.0/10.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Wallin - Hans Dorthé 1NT S= 2 90 15.0/17.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Bengt Rylander - Lars Svensson 1NT S= 2 90 15.0/17.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT S= D 90 15.0/17.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1NT S= D 90 15.0/17.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT S-1 2 -50 10.0/22.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1 V= 9 -80 8.0/24.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT S-2 6 -100 5.0/27.0
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S-2 2 -100 5.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö+1 K -140 2.0/30.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S-3 2 -150 0.0/32.0
Louise Grandinsson - Christina Leander     - 19.1/-