Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
7
E975
K1073
K974
#
KD102
kn8632
E52
D
#
Ekn643
104
Dkn96
kn3
#
985
KD
84
E108652

Optimalt kontrakt: 5D V-2 300
 NT
N116747
S116747
Ö26694
V26694
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö-1 E 50 31.0/1.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 Ö-1 6 50 31.0/1.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Pass   28.0/4.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Bengt Rylander - Lars Svensson 2 Ö= 8 -110 25.0/7.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö= K -110 25.0/7.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+1 8 -140 11.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö= E -140 11.0/21.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö= E -140 11.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö+1 E -140 11.0/21.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= E -140 11.0/21.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö= E -140 11.0/21.0
Mona Andersson - Lars G Svensson Stig Unoson - Magnus Friberg 2 Ö+1 E -140 11.0/21.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö+1 8 -140 11.0/21.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 Ö+1 5 -140 11.0/21.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö+1 8 -140 11.0/21.0
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 Ö+1 8 -140 11.0/21.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 Ö+1 E -140 11.0/21.0
Louise Grandinsson - Christina Leander     - 19.1/-