Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
E95
E103
E962
K85
#
D872
K
10754
E932
#
Kkn1043
D854
8
Dkn6
#
6
kn9762
KDkn3
1074

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N79947
S79947
Ö64394
V64394
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 2 N+2 8 170 32.0/0.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S= 2 140 26.0/6.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N+1 8 140 26.0/6.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+1 8 140 26.0/6.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mona Andersson - Lars G Svensson 2 S+1 2 140 26.0/6.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S= 2 140 26.0/6.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT N+1 4 120 20.0/12.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4D Ö-1 K 100 17.0/15.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Stig Unoson - Magnus Friberg 4D Ö-1 K 100 17.0/15.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1NT N= 4 90 14.0/18.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-1 K 50 12.0/20.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö= K -110 9.0/23.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= K -110 9.0/23.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö+1 2 -140 4.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö= K -140 4.0/28.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+1 6 -140 4.0/28.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Louise Grandinsson - Christina Leander 3 S-3 7 -150 0.0/32.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 13.6/-