Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
9875
D98753
K
E5
#
kn1063
2
1065
Kkn973
#
K42
kn6
kn843
8642
#
ED
EK104
ED972
D10

Optimalt kontrakt: 7 S= 1510
 NT
N81113912
S812131112
Ö41021
V41021
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 6 N+1 8 1010 31.0/1.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Björn Nilsén - Irene Nilsén 6 S+1 2 1010 31.0/1.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 6NT S= Kn 990 28.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 6 N= 4 980 26.0/6.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S+4 3 520 24.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 N+3 9 510 19.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S+3 9 510 19.0/13.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Stig Unoson - Magnus Friberg 4 N+3 2 510 19.0/13.0
Ulla Borgström - Monica Wester Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 S+3 2 510 19.0/13.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N+2 3 480 9.0/23.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+2 4 480 9.0/23.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+2 2 480 9.0/23.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+2 9 480 9.0/23.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Rylander - Lars Svensson 4 N+2 2 480 9.0/23.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 N+2 2 480 9.0/23.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4NT S+1 Kn 460 2.0/30.0
Mona Andersson - Lars G Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+1 2 450 0.0/32.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - -/13.6