Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K74
954
kn105
Kkn102
?
32
D82
E863
D865
?
D9865
1063
K974
7
?
Ekn10
EKkn7
D2
E943

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N10710810
S10710810
Ö35353
V35353
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N+1 5 430 27.0/5.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N+1 6 430 27.0/5.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 6 430 27.0/5.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+1 5 430 27.0/5.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT S+1 2 430 27.0/5.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT N+1 6 430 27.0/5.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Sonja Christensson - Ulla Öberg 3NT S= 3 400 17.0/15.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT N= 6 400 17.0/15.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N= 6 400 17.0/15.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT N= 6 400 17.0/15.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2NT N+1 6 150 12.0/20.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 S+1 3 140 10.0/22.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-1 E -50 4.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 3 -50 4.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 5 -50 4.0/28.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT N-1 6 -50 4.0/28.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Mona Andersson - Lars G Svensson 3NT S-1 5 -50 4.0/28.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman     - -/11.5