Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
84
Ekn74
K654
D93
#
Dkn5
10983
1093
kn108
#
9763
D2
D7
EK752
#
EK102
K65
Ekn82
64

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N81110910
S7111088
Ö52343
V52343
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT S+2 8 460 35.0/1.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT N+2 7 460 35.0/1.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT S+1 9 430 32.0/4.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 N= E 420 30.0/6.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1NT N+4 2 210 27.0/9.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Bo Cnattingius - Ingela Roos 2NT S+3 3 210 27.0/9.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT S+2 2 180 24.0/12.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 N+1 E 140 22.0/14.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 S+2 D 130 19.0/17.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 N+2 D 130 19.0/17.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 1NT N+1 3 120 16.0/20.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 N= E 110 14.0/22.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT N= E 90 12.0/24.0
Helen Roos - Louise Nordlindh Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT S-1 10 -50 8.0/28.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 S-1 10 -50 8.0/28.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunlis Åberg - Mona Berge 2NT S-1 10 -50 8.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Karen Nielsen - Berit Linse 3NT S-2 D -100 2.0/34.0
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Mats Holm - Anders Edstrand 3NT S-2 Kn -100 2.0/34.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Susanne Ramel - Grete Derand 3NT S-2 Kn -100 2.0/34.0