Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Syd giv
alla i zon
#
64
10976
EKD3
D76
#
D8753
K5
854
985
#
Ekn10
E843
92
Ekn43
#
K92
Dkn2
kn1076
K102

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N68856
S68856
Ö74576
V74576
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yngve Jarl - Gösta Wiik Bo Cnattingius - Ingela Roos 1 Ö-2 Kn 200 34.9/1.1
Marianne Wästberg - Irma Romare Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT Ö-2 Kn 200 34.9/1.1
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1NT N+1 3 120 31.7/4.3
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1 Ö-1 2 100 26.4/9.6
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Mats Holm - Anders Edstrand 4 V-1 E 100 26.4/9.6
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 Ö-1 4 100 26.4/9.6
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 Ö-1 E 100 26.4/9.6
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 S= 9 90 21.2/14.8
Gunnel Gille - Helen Lundin Susanne Ramel - Grete Derand 1 Ö= D -70 19.1/16.9
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 1 V= E -80 16.9/19.1
Fredrik Bonde - Inga Derving Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 N-1 E -100 13.8/22.2
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 S-1 K -100 13.8/22.2
Helen Roos - Louise Nordlindh Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 V= E -110 6.4/29.6
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 V= E -110 6.4/29.6
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 Ö= Kn -110 6.4/29.6
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Karen Nielsen - Berit Linse 1 Ö+1 2 -110 6.4/29.6
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 1 V+1 E -110 6.4/29.6
Elsa Olsson - Birgit Hartman Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S-2 D -200 0.1/35.9
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna     A- 14.4/14.4