Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
9873
E8732
KD85
#
K
Dkn
kn107
Kkn108652
#
Ekn10642
9
E642
74
#
D5
K10654
93
ED93

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N46946
S46946
Ö86274
V87274
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 4 S+1 K 450 35.0/1.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 N+1 7 450 35.0/1.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S= K 420 28.0/8.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S= K 420 28.0/8.0
Mats Holm - Anders Edstrand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 S= Kn 420 28.0/8.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N= 7 420 28.0/8.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 S= K 420 28.0/8.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 V-2 E 200 21.0/15.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 S+2 10 200 21.0/15.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3 V-1 K 100 17.0/19.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 Ö-1 9 100 17.0/19.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Elsa Olsson - Birgit Hartman Pass   14.0/22.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-1 2 -50 8.0/28.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 S-1 K -50 8.0/28.0
Susanne Ramel - Grete Derand Marianne Wästberg - Irma Romare 4 S-1 K -50 8.0/28.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S-1 K -50 8.0/28.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 5 S-1 K -50 8.0/28.0
Karen Nielsen - Berit Linse Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 Ö= 6 -110 2.0/34.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Helen Roos - Louise Nordlindh 3 V+1 E -130 0.0/36.0