Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Väst giv
alla i zon
#
KD85
962
D10653
6
#
1063
ED
92
987532
#
E42
8543
EK8
KD4
#
kn97
Kkn107
kn74
Ekn10

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N47764
S47764
Ö96676
V96676
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT Ö-3 10 300 36.0/0.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 1NT Ö-1 7 100 26.0/10.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson 1NT Ö-1 7 100 26.0/10.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1NT Ö-1 7 100 26.0/10.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Helen Roos - Louise Nordlindh 1NT Ö-1 7 100 26.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 1NT Ö-1 7 100 26.0/10.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Stig Unoson - Björn Klefbohm 1NT Ö-1 Kn 100 26.0/10.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT Ö-1 10 100 26.0/10.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Elsa Olsson - Birgit Hartman 1NT Ö-1 Kn 100 26.0/10.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö-1 Kn 100 26.0/10.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 N= K 90 16.0/20.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N-1 4 -100 13.0/23.0
Mats Holm - Anders Edstrand Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 N-1 E -100 13.0/23.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ulla Wästberg - Agneta Johansson 3 V= K -110 10.0/26.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Karen Nielsen - Berit Linse 1NT Ö+2 7 -150 6.0/30.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 1NT Ö+2 7 -150 6.0/30.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT V+2 5 -150 6.0/30.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT Ö+3 7 -180 1.0/35.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Susanne Ramel - Grete Derand 1NT Ö+3 7 -180 1.0/35.0