Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Ekn8543
kn10932
6
2
#
10976
65
D8
D10876
#
KD2
84
EK10753
K5
#

EKD7
kn942
Ekn943

Optimalt kontrakt: 6NTD Ö-6 1400
 NT
N651287
S651287
Ö76136
V76136
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elsa Olsson - Birgit Hartman Mats Holm - Anders Edstrand 5 S+1 D 680 36.0/0.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 5 S= D 650 31.0/5.0
Karen Nielsen - Berit Linse Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N+1 E 650 31.0/5.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 S+1 D 650 31.0/5.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N+1 E 650 31.0/5.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulla Wästberg - Agneta Johansson 4 S= D 620 26.0/10.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3D Ö-2 E 300 24.0/12.0
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 S+3 D 200 20.0/16.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunnel Gille - Helen Lundin 3 S+2 D 200 20.0/16.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 S+2 D 200 20.0/16.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Susanne Ramel - Grete Derand 3 S+1 D 170 16.0/20.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N= E 140 11.0/25.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Helen Roos - Louise Nordlindh 3 S= D 140 11.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 S= D 140 11.0/25.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+1 E 140 11.0/25.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 Ö-2 E 100 4.0/32.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö-2 E 100 4.0/32.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö-2 E 100 4.0/32.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT S-2 E -200 0.0/36.0