Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
64
K95
ED106
kn974
#
D
EDkn1042
83
E865
#
EK108732
83
72
K2
#
kn95
76
Kkn954
D103

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N67233
S67233
Ö7510108
V7510108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnel Gille - Helen Lundin Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V-2 10 100 36.0/0.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 V-1 6 50 33.0/3.0
Mats Holm - Anders Edstrand Yngve Jarl - Gösta Wiik 4 Ö-1 3 50 33.0/3.0
Karen Nielsen - Berit Linse Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 Ö+1 3 -170 26.0/10.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 Ö+1 3 -170 26.0/10.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla Wästberg - Agneta Johansson 3 Ö+1 3 -170 26.0/10.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö+1 4 -170 26.0/10.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö+1 5 -170 26.0/10.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö+3 7 -230 19.0/17.0
Susanne Ramel - Grete Derand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+4 6 -230 19.0/17.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Helen Roos - Louise Nordlindh 4 Ö= 6 -420 11.0/25.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 Ö= 7 -420 11.0/25.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö= 4 -420 11.0/25.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö= 9 -420 11.0/25.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 Ö= 5 -420 11.0/25.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= 6 -420 11.0/25.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö+1 3 -450 4.0/32.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson 4 Ö+2 6 -480 1.0/35.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 Ö+2 7 -480 1.0/35.0