Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E1086
D8743
9
kn82
#
kn32
Ekn6
Ekn1075
103
#
K974
K2
K8642
EK
#
D5
1095
D3
D97654

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N72622
S72622
Ö61161010
V61171011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö+2 10 -150 32.0/4.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 Ö+2 4 -150 32.0/4.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3 Ö+2 5 -150 32.0/4.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 V+2 3 -150 32.0/4.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 V+2 E -150 32.0/4.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 Ö+4 D -170 24.0/12.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Yngve Jarl - Gösta Wiik 3 Ö+3 D -170 24.0/12.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö+3 D -170 24.0/12.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Karen Nielsen - Berit Linse 3NT Ö= 5 -600 17.0/19.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 5 Ö= 7 -600 17.0/19.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Elsa Olsson - Birgit Hartman 5 Ö= 9 -600 17.0/19.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Bo Cnattingius - Ingela Roos 5 Ö= 7 -600 17.0/19.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 V+1 E -620 9.0/27.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 5 Ö+1 D -620 9.0/27.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 Ö= 9 -620 9.0/27.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 5 V+1 E -620 9.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT V+1 3 -630 4.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Helen Roos - Louise Nordlindh 3NT Ö+2 6 -660 2.0/34.0
Susanne Ramel - Grete Derand Mats Holm - Anders Edstrand 3NT V+3 6 -690 0.0/36.0