Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
Dkn92
K1094
ED10
94
#
E106
86
kn8532
EK2
#
7543
ED3
96
8765
#
K8
kn752
K74
Dkn103

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N66876
S66876
Ö67565
V67565
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N= 6 110 34.0/2.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 N= 9 110 34.0/2.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 N= 9 110 34.0/2.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Karen Nielsen - Berit Linse 2 Ö-1 D 50 30.0/6.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3 N-1 8 -50 25.0/11.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 1 N-1 9 -50 25.0/11.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 N-1 7 -50 25.0/11.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N-1 9 -50 25.0/11.0
Helen Roos - Louise Nordlindh Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 N-2 4 -100 13.0/23.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 N-2 9 -100 13.0/23.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ulla Wästberg - Agneta Johansson 4 S-2 E -100 13.0/23.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Gunnel Gille - Helen Lundin 4 N-2 9 -100 13.0/23.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 N-2 5 -100 13.0/23.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Mats Holm - Anders Edstrand 3 N-2 9 -100 13.0/23.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N-2 9 -100 13.0/23.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N-2 6 -100 13.0/23.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 N-3 8 -150 2.0/34.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Susanne Ramel - Grete Derand 4 N-3 9 -150 2.0/34.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 N-3 9 -150 2.0/34.0