Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
74
87
K109
Dkn8763
#
10
kn106
E6432
E542
#
98632
532
D75
K10
#
EKDkn5
EKD94
kn8
9

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N9710910
S9710910
Ö46333
V46333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Yngve Jarl - Gösta Wiik 4 S+1 E 450 35.0/1.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S+1 E 450 35.0/1.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3NT S+1 2 430 31.0/5.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Helen Roos - Louise Nordlindh 3NT S+1 5 430 31.0/5.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 S= E 420 24.0/12.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 S= 2 420 24.0/12.0
Mats Holm - Anders Edstrand Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S= E 420 24.0/12.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= 10 420 24.0/12.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 S= E 420 24.0/12.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1 S+2 E 140 17.0/19.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 S+1 Kn 140 17.0/19.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Fredrik Bonde - Inga Derving 4 S-1 2 -50 9.0/27.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-1 2 -50 9.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S-1 E -50 9.0/27.0
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Susanne Ramel - Grete Derand 4 S-1 6 -50 9.0/27.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Marianne Wästberg - Irma Romare 4 S-1 E -50 9.0/27.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 S-1 E -50 9.0/27.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Karen Nielsen - Berit Linse 5 S-2 E -100 1.0/35.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S-2 E -100 1.0/35.0