Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Dkn1083
10
6532
D52
#
52
Kkn842
K104
K76
#
9764
976
Dkn9
Ekn3
#
EK
ED53
E87
10984

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -300
 NT
N56484
S57484
Ö65959
V65959
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Berit Linse Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 S+1 2 140 35.0/1.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S+1 2 140 35.0/1.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 S= 4 110 27.0/9.0
Susanne Ramel - Grete Derand Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 S= 8 110 27.0/9.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 S= 7 110 27.0/9.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Bo Cnattingius - Ingela Roos 2 S= 8 110 27.0/9.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 S= 7 110 27.0/9.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 S= 4 110 27.0/9.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT S= 2 90 20.0/16.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 V-1 10 50 18.0/18.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson 1NT S-1 4 -50 14.0/22.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 S-1 5 -50 14.0/22.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 1NT S-1 6 -50 14.0/22.0
Helen Roos - Louise Nordlindh Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 2 N-2 2 -100 9.0/27.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Mats Holm - Anders Edstrand 1NT S-2 2 -100 9.0/27.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 Ö= 2 -110 6.0/30.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT S-3 2 -150 4.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT S-4 2 -200 2.0/34.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N-5 D -250 0.0/36.0