Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Öst giv
alla i zon
#
942
98654
1087
97
#
10865
K107
ED96
65
#
EKkn73
ED32
4
K83
#
D
kn
Kkn532
EDkn1042

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -1430
 NT
N75312
S75312
Ö66101211
V4410117
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elsa Olsson - Birgit Hartman Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 Ö+1 E -170 36.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Helen Roos - Louise Nordlindh 4 Ö= Kn -620 32.0/4.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 Ö= Kn -620 32.0/4.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 Ö= E -620 32.0/4.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 Ö+1 2 -650 24.0/12.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Karen Nielsen - Berit Linse 4 Ö+1 Kn -650 24.0/12.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö+1 E -650 24.0/12.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö+1 Kn -650 24.0/12.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Susanne Ramel - Grete Derand 4 Ö+1 Kn -650 24.0/12.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 Ö+2 E -680 10.0/26.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Gunlis Åberg - Mona Berge 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Mats Holm - Anders Edstrand Marianne Wästberg - Irma Romare 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 Ö+2 Kn -680 10.0/26.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 Ö+2 E -680 10.0/26.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 5D N-3 E -800 0.0/36.0