Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
KDkn94
432
kn832
D
?
1063
Dkn5
10964
K95
?
2
E10876
ED75
kn104
?
E875
K9
K
E87632

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N855117
S855117
Ö48726
V48726
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Anders Edstrand Yngve Jarl - Gösta Wiik 4 N+1 Kn 450 35.0/1.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 N+1 7 450 35.0/1.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 N= E 420 29.0/7.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N= E 420 29.0/7.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla Wästberg - Agneta Johansson 4 N= Kn 420 29.0/7.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 N= E 420 29.0/7.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson 3 N+1 2 170 22.0/14.0
Susanne Ramel - Grete Derand Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 N+1 E 170 22.0/14.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N+1 E 170 22.0/14.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Helen Roos - Louise Nordlindh 3 N= E 140 16.0/20.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bo Cnattingius - Ingela Roos 2 N+1 7 140 16.0/20.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 N= E 140 16.0/20.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 D 110 10.0/26.0
Karen Nielsen - Berit Linse Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 N= E 110 10.0/26.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S= 3 110 10.0/26.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 Ö-2 E 100 6.0/30.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 N-1 Kn -50 4.0/32.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö+1 K -170 2.0/34.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S-4 D -200 0.0/36.0