Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
KD76
KD53
D10
D43
#
kn2
E72
Ekn862
872
#
1095
kn64
9754
EKkn
#
E843
1098
K3
10965

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N75785
S75785
Ö68555
V68656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 S+1 8 140 42.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 S= 8 110 32.0/10.0
Milan Korac - Göran Nilsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2 S= 8 110 32.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 N= Kn 110 32.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S= 8 110 32.0/10.0
Peter Moricz - Bengt Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S= 8 110 32.0/10.0
Mona Andersson - Nina Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S= 7 110 32.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2 S= 2 110 32.0/10.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S= 2 110 32.0/10.0
Ulla Borgström - Monica Wester Zalman Puterman - Maria Tendler 2 S= E 110 32.0/10.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 4 V-1 K 100 22.0/20.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 1NT S-1 6 -50 12.0/30.0
Mona Berge - Ulla Öberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 S-1 8 -50 12.0/30.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 S-1 7 -50 12.0/30.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 2 S-1 7 -50 12.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT S-1 2 -50 12.0/30.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 S-1 E -50 12.0/30.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3 S-1 E -50 12.0/30.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman H.O. Thulin - Mats Mårtensson 2 S-1 7 -50 12.0/30.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 S-1 Kn -50 12.0/30.0
Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 3 S-2 2 -100 2.0/40.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Helena Cewers - Helen Lundin 3NT S-3 2 -150 0.0/42.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke     - 18.6/-