Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K10
Dkn1083
D75
985
#
D97
EK6
EK1098
E3
#
kn54
9742
32
D1072
#
E8632
5
kn64
Kkn64

Optimalt kontrakt: 1NT Ö= -90
 NT
N65655
S65655
Ö67777
V67777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 2NT V-3 D 300 40.0/2.0
Peter Moricz - Bengt Nilsson Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT V-3 D 300 40.0/2.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-3 3 300 40.0/2.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 V-2 K 200 35.0/7.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 2NT V-2 D 200 35.0/7.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Helena Cewers - Helen Lundin 1 V-1 D 100 27.0/15.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Magnus Friberg - Björn Klefbohm 2NT V-1 D 100 27.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT V-1 8 100 27.0/15.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT V-1 D 100 27.0/15.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2NT V-1 D 100 27.0/15.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Thomas Davy - Karen Nielsen 2NT V-1 D 100 27.0/15.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Mona Andersson - Nina Nilsson 1 V= D -70 20.0/22.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2NT V= D -120 13.0/29.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Klas Bellander - Jan Clementsson 2NT V= 10 -120 13.0/29.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Milan Korac - Göran Nilsson 2NT V= D -120 13.0/29.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 2NT V= D -120 13.0/29.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 2NT V= D -120 13.0/29.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 2NT V= D -120 13.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT V+1 3 -150 4.0/38.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Mona Berge - Ulla Öberg 2NT V+1 3 -150 4.0/38.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT V+1 8 -150 4.0/38.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V= 8 -600 0.0/42.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 21.3/-