Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Ekn42
32
Kkn63
K107
#
7
E764
95
D98652
#
KD98
Dkn108
E72
E3
#
10653
K95
D1084
kn4

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N36465
S36375
Ö96968
V96968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2D N= E 180 42.0/0.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 V-1 6 100 36.0/6.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 4 Ö-1 8 100 36.0/6.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT Ö-1 3 100 36.0/6.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 5 100 36.0/6.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V-1 6 100 36.0/6.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö= 4 -90 30.0/12.0
Milan Korac - Göran Nilsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 N-1 E -100 24.0/18.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 N-1 E -100 24.0/18.0
Mona Andersson - Nina Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-1 6 -100 24.0/18.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Bo Månsson - Sonja Christensson 2 N-1 E -100 24.0/18.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N-1 E -100 24.0/18.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 1NT Ö+1 4 -120 16.0/26.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö+1 3 -120 16.0/26.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bonnie Clementsson - Lars Becklén 1NT Ö+1 4 -120 16.0/26.0
Helena Cewers - Helen Lundin Mona Berge - Ulla Öberg 3 Ö+1 10 -130 11.0/31.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 3 Ö+1 5 -130 11.0/31.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 Ö= 3 -140 8.0/34.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Peter Moricz - Bengt Nilsson 2 Ö+3 Kn -200 4.0/38.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Magnus Friberg - Björn Klefbohm 2 N-2 D -200 4.0/38.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N-2 D -200 4.0/38.0
Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö= Kn -620 0.0/42.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - 16.6/-