Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K73
Ekn1096
Kkn86
8
#
864
74
32
ED9764
#
D9
KD3
10975
Kkn105
#
Ekn1052
852
ED4
32

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N51010117
S51010117
Ö83323
V83323
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 4 N+1 8 650 41.0/1.0
Peter Moricz - Bengt Nilsson Helena Cewers - Helen Lundin 4 S+1 4 650 41.0/1.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N= D 620 30.0/12.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N= 10 620 30.0/12.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Milan Korac - Göran Nilsson 4 N= 10 620 30.0/12.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N= 5 620 30.0/12.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S= 3 620 30.0/12.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N= K 620 30.0/12.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Magnus Friberg - Björn Klefbohm 4 S= 6 620 30.0/12.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N= Kn 620 30.0/12.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 4 N= 5 620 30.0/12.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 S+1 E 170 14.0/28.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 3 N+1 10 170 14.0/28.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Junot Delcomyn - Mats Andersson 3 N+1 10 170 14.0/28.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 2 N+2 2 170 14.0/28.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 N+1 K 170 14.0/28.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+1 10 170 14.0/28.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Thomas Davy - Karen Nielsen 3 N+1 5 170 14.0/28.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N+1 5 140 6.0/36.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Klas Bellander - Jan Clementsson 4 N-1 10 -100 2.0/40.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-1 10 -100 2.0/40.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 5 -100 2.0/40.0
Mona Andersson - Nina Nilsson     - 20.3/-