Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
E965
E52
65
K653
#
Kkn7
Dkn98743
2
72
#
D842
10
KD104
kn1098
#
103
K6
Ekn9873
ED4

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N810689
S810689
Ö43654
V43653
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Berge - Ulla Öberg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 5D S= D 550 42.0/0.0
Agneta Johansson - Lars Svensson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4D S= D 510 40.0/2.0
Milan Korac - Göran Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3D V-3 6 500 37.0/5.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4D V-3 6 500 37.0/5.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT N+1 Kn 430 33.0/9.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 10 430 33.0/9.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N= Kn 400 27.0/15.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT S= 3 400 27.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3NT N= 10 400 27.0/15.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 3NT N= 10 400 27.0/15.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Klas Bellander - Jan Clementsson 4 S= D 130 19.0/23.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S= D 130 19.0/23.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 S= D 130 19.0/23.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S= D 130 19.0/23.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3D V-1 6 100 13.0/29.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 2NT Ö-2 8 100 13.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Helena Cewers - Helen Lundin 2 V-1 E 50 7.0/35.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3 V-1 6 50 7.0/35.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 V-1 6 50 7.0/35.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 V-1 5 50 7.0/35.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-1 10 -50 2.0/40.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Mona Andersson - Nina Nilsson 3 V= 5 -140 0.0/42.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist     - -/19.2