Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
986
1076
kn72
Dkn109
#
Ekn532
32
D108
E52
#
K104
KDkn5
K9543
8
#
D7
E984
E6
K7643

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N72523
S72523
Ö6117117
V6117117
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Jan Clementsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT V-3 D 300 42.0/0.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Helena Cewers - Helen Lundin 4 V-1 6 100 38.0/4.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 D 100 38.0/4.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bo Månsson - Sonja Christensson 4 V-1 D 100 38.0/4.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S-1 8 -50 34.0/8.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö= 5 -130 32.0/10.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 V+1 D -140 30.0/12.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S-3 3 -150 28.0/14.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Åke Lindström - Britt Lindberg 2 V+2 9 -170 24.0/18.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 V+1 7 -170 24.0/18.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V+1 D -170 24.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 V+2 D -200 17.0/25.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 N-4 K -200 17.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Magnus Friberg - Björn Klefbohm 1 V+4 D -200 17.0/25.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 V+2 D -200 17.0/25.0
Mona Andersson - Nina Nilsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 V= D -620 11.0/31.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 4 V= 10 -620 11.0/31.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V+1 9 -650 5.0/37.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 V+1 9 -650 5.0/37.0
Mona Berge - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+1 Kn -650 5.0/37.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 V+1 D -650 5.0/37.0
Milan Korac - Göran Nilsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V+2 D -680 0.0/42.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - -/19.2