Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
EDkn72
108
96
10953
#
3
EDkn52
K854
K84
#
K10964
73
E
EDkn72
#
85
K964
Dkn10732
6

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N15231
S15231
Ö12711911
V12711911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT V-1 9 50 42.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT V= Kn -400 40.0/2.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö= 10 -420 38.0/4.0
Milan Korac - Göran Nilsson Helena Cewers - Helen Lundin 3NT V+1 E -430 34.0/8.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 3NT V+1 10 -430 34.0/8.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT V+1 6 -430 34.0/8.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V+2 7 -460 18.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT V+2 7 -460 18.0/24.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö+2 D -460 18.0/24.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT V+2 7 -460 18.0/24.0
Peter Moricz - Bengt Nilsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 3NT V+2 3 -460 18.0/24.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT Ö+2 D -460 18.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT V+2 7 -460 18.0/24.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V+2 7 -460 18.0/24.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V+2 9 -460 18.0/24.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V+2 7 -460 18.0/24.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist H.O. Thulin - Mats Mårtensson 3NT Ö+2 2 -460 18.0/24.0
Ulla Borgström - Monica Wester Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+2 D -460 18.0/24.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT V+2 9 -460 18.0/24.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT V+3 3 -490 3.0/39.0
Mona Andersson - Nina Nilsson Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3NT V+3 7 -490 3.0/39.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mona Berge - Ulla Öberg 3NT V+4 Kn -520 0.0/42.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman     - 20.5/-