Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
963
10962
63
D1094
#

KDkn753
Kkn1084
K6
#
1052
E8
E952
Ekn73
#
EKDkn874
4
D7
852

Optimalt kontrakt: 7D S-6 -1400
 NT
N10070
S10070
Ö9131366
V9131366
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bonnie Clementsson - Lars Becklén 5 Ö-3 K 150 42.0/0.0
Helena Cewers - Helen Lundin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 Ö-1 E 50 40.0/2.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S-2 K -100 37.0/5.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 S-2 K -100 37.0/5.0
Mona Berge - Ulla Öberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S-3 10 -150 34.0/8.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V+2 9 -170 32.0/10.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V+3 9 -190 28.0/14.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 V+3 9 -190 28.0/14.0
Mona Andersson - Nina Nilsson Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 4 V+3 9 -190 28.0/14.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Klas Bellander - Jan Clementsson 3D S-2 K -300 24.0/18.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 V+2 3 -440 20.0/22.0
Thomas Davy - Karen Nielsen H.O. Thulin - Mats Mårtensson 5 V+2 3 -440 20.0/22.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Magnus Friberg - Björn Klefbohm 5 V+2 3 -440 20.0/22.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 V+1 9 -480 16.0/26.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 5D S-3 K -500 13.0/29.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bo Månsson - Sonja Christensson 4D S-3 K -500 13.0/29.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+3 10 -510 6.0/36.0
Milan Korac - Göran Nilsson Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 V+3 9 -510 6.0/36.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5 V+2 9 -510 6.0/36.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 V+2 9 -510 6.0/36.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V+3 6 -510 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 5D S-4 K -800 0.0/42.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 21.4/-