Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
106543
1053
93
543
?
kn7
EKD
EDkn74
kn96
?
EKD82
kn2
K102
EK2
?
9
98764
865
D1087

Optimalt kontrakt: 7NT Ö= -1520
 NT
N20200
S20200
Ö1113111313
V1113111313
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT V+4 4 -520 41.0/1.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT Ö+4 6 -520 41.0/1.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Helena Cewers - Helen Lundin 6NT Ö+1 9 -1020 32.0/10.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Lars G Svensson - Ulla Wästberg 6NT V+1 6 -1020 32.0/10.0
Milan Korac - Göran Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 6NT Ö+1 9 -1020 32.0/10.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 6NT V+1 4 -1020 32.0/10.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 6NT Ö+1 9 -1020 32.0/10.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Bo Månsson - Sonja Christensson 6NT Ö+1 7 -1020 32.0/10.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 6NT V+1 3 -1020 32.0/10.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Klas Bellander - Jan Clementsson 7 V= 5 -1440 23.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Bonnie Clementsson - Lars Becklén 7 V= 10 -1440 23.0/19.0
Mona Berge - Ulla Öberg Peter Moricz - Bengt Nilsson 7NT Ö= 7 -1520 10.0/32.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 7NT Ö= 9 -1520 10.0/32.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 7NT Ö= 7 -1520 10.0/32.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Håkan Linse - Arne Bojesson 7NT Ö= 7 -1520 10.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 7NT Ö= 7 -1520 10.0/32.0
Mona Andersson - Nina Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 7NT Ö= 7 -1520 10.0/32.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström H.O. Thulin - Mats Mårtensson 7NT Ö= 7 -1520 10.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 7NT Ö= 4 -1520 10.0/32.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Ulla Borgström - Monica Wester 7NT V= 7 -1520 10.0/32.0
Magnus Friberg - Björn Klefbohm Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 7NT V= 9 -1520 10.0/32.0
Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 7NT Ö= 6 -1520 10.0/32.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - 18.4/-