Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-01-18

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Dkn62
2
EKkn7
10964
#
E
D95
D9864
EKD8
#
K987
K1087
102
kn53
#
10543
Ekn643
53
72

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N55574
S55575
Ö88868
V88868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT Ö-3 3 150 44.0/0.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N= 10 140 42.0/2.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 3NT Ö-2 4 100 37.0/7.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 Ö-2 7 100 37.0/7.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Sonja Christensson - Bo Månsson 3NT Ö-2 4 100 37.0/7.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-2 4 100 37.0/7.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö-1 4 50 25.0/19.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö-1 4 50 25.0/19.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö-1 4 50 25.0/19.0
Ulla Borgström - Monica Wester Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT Ö-1 3 50 25.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö-1 5 50 25.0/19.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Klas Bellander - Jan Clementsson 2 Ö-1 7 50 25.0/19.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 V-1 2 50 25.0/19.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Lotta Lundberg - Hans Ryning 3NT Ö-1 5 50 25.0/19.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V= 2 -90 16.0/28.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N-2 10 -100 14.0/30.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 V+1 E -110 12.0/32.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Mats Holm - Anders Edstrand 1NT V+2 E -150 10.0/34.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT V+2 K -180 8.0/36.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3D N-2 10 -300 6.0/38.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö= 5 -400 3.0/41.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT Ö= 3 -400 3.0/41.0
Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson Johan Dieden - Per Henriks 3D N-3 10 -500 0.0/44.0