Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 5:2 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 5:2

Bricka 23

Svenska Bridgeförbundet 2016.08.27

Syd giv
alla i zon
E1096
9
D8732
1076

kn765
E654
KDkn85
Kkn75432
E43
kn10
9
D8
KD1082
K9
E432

Optimalt kontrakt: 1 V= -80
 NT
N66556
S66556
Ö65766
V64766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sofie Westlin - Ulf Westlin Michael Lemborn - Suzanne Lemborn 4D Ö-2 K 500 432.00/-432.00
Magnus Hultman - Joachim Börgel Erik Fryklund - Robin Björkstrand 3NT V-5 2 500 432.00/-432.00
Tomas Andgren - Per Sjöberg Pär Ljungquist - Billmar Carlsson 4 Ö-4 K 400 356.00/-356.00
Rasmus Gråberg - Ulf Sjölinder Örjan Sjöberg - Per Schullström 4 Ö-3 K 300 262.00/-262.00
Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Lennart Bylund - Carina Sjöblom 4 Ö-3 K 300 262.00/-262.00
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Göran Magnusson - Inge Magnusson 3 Ö-3 K 300 262.00/-262.00
Lars Ericson - Bo Ericson Lars Örnberg - Tomas Linder 3 V-3 9 300 262.00/-262.00
Terje (N) Lie - Ole Marius Myrvold Johnny Petersson - Sven-Anders Eskilsson 3NT V-3 2 300 262.00/-262.00
Simon Granath - Erik Ahlgren Gunnar Sjökvist - Per Bretz 4 Ö-3 K 300 262.00/-262.00
Göran Hammarström - Mikael Arnberg Fredrik Mirhag - Tommy Petersson 3 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Carsten Kofoed - Ingemar Andersson Peter Billgren - Björn Sanzén 3 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Carl Ek - Göran Levan Björn Thalén - Björn Sörling 2 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Rolf Bäck - Sylve Larsen Ulf Ek - Mikael Olsson 3 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Thomas Johansson - Mark Strandell Robert Bäck - Per Östlund 2 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Alexander Sandin - Hans-Ove Sandin Berith Finnsson - Thord Lindberg 4 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Simon Hult - Ida Grönkvist Peter Ventura - Roland Gyllenhammar 3 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Jonas Engström - Daniel Sivelind Kjell Karlsson - Tommi Ramstedt 3 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Jan Enarsson - Jan-Erik Helmersson 2 Ö-2 K 200 157.00/-157.00
Gunnar Nilsson - Leif Johansson Micael Svensson - Peter Ärlegård 2 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Olle Sandström - Jonas Gustafsson Lars-Göran Östlund - Jan Fransson 2 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Leif Lysebring - Lars Wallmark Lars Erik Eide - Kristian Barstad Ellingsen 2 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Ola Stavås - Kim Lichtenstein Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 3 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Leif Trapp - Bo Sundell Gunnar Andersson - Peter Görnandt 3 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Hans Olsson - Bengt Pålsson 3 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Johnny Ivarsson - Peter Knudsen 3 Ö-1 D 100 42.00/-42.00
Mats Pettersson - Jan Becklén Thomas Winther - Christer Sandberg 3 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Adam Stokka - Mårten Gustawsson Hans Lerner - Jan Brännvall 2 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Catarina Midskog - Anna Roos Pär Unander - Åke Rustad 3 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Tomas Persson - Göran Andersson Morgan Svensson - Thomas Karlsson 2 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Dan Bylund - Helena Strömberg Hans Vestergren - Sven-Owe Andersson 3 Ö-1 K 100 42.00/-42.00
Mats Bud - Per Lindström Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved 2 S-1 K -100 -165.00/165.00
Per Jansson - Mikael Westerlund Roland Andersson - Conny Johansson 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Urban Finnsson - Pierre Thunström Pernilla Näs - Åsa Axne 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Mikael Hjerm - Kalle Prorok Anders Blomqvist - Lars Manneteg 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Peder Linder - Valter Johansson Johan Upmark - Fredrik Nyström 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Pär Andersson - Lennart Fredriksson Fredrik Wahlberg - Johan Wahlberg 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Anders Morath - Tommy Gullberg Kristin Nedlich - Mattias Weiler 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo Jörgen Lantz - Ricky Johansson 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Rolf Westman - Lars Olsson Petter Bengtsson - Fredrik Wikström 2 V= K -110 -165.00/165.00
Patrik Rimstedt - Bo Roos Leif Axelsson - Fredrik Axelsson 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Håkan Strääf - Mats Sjöberg 2 Ö= K -110 -165.00/165.00
Harald Sjöman - Ingvar Grahn Göte Berntsson - Stefan Åsgården 2 S-2 E -200 -266.00/266.00
Jörgen Neldemo - Ronny Hellberg Håkan Lindblom - Petter Fryklund 1NT S-2 K -200 -266.00/266.00
Pontus Karlsson - Markus Hedström Jonas Hogedal - Martin Isetorp 2 S-2 K -200 -266.00/266.00
Lena Johansson - Leif Johansson Bo Erikson - Peter Karlsson 2 S-3 K -300 -355.00/355.00
Håkan Johansson - Stefan Jönsson Sanna Clementsson - Klas Bellander 2 N-3 9 -300 -355.00/355.00
Peter Johansson - Mats Häll Jesper Buus Thomsen - Matias Rohrberg 3D S-4 K -1100 -693.00/693.00
Tommy Svensson - Leif Andréasson Jim Albertsson - Henrik Fryklund 3NTD S-4 Kn -1100 -693.00/693.00