Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 5:2 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 5:2

Bricka 18

Svenska Bridgeförbundet 2016.08.27

Öst giv
N-S i zon
432
K86
E10875
54
K
kn952
kn92
kn10962
ED987
43
43
ED73
kn1065
ED107
KD6
K8

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N49869
S49869
Ö84564
V84464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Hammarström - Mikael Arnberg Fredrik Mirhag - Tommy Petersson 3NT S+1 Kn 630 419.00/-419.00
Olle Sandström - Jonas Gustafsson Lars-Göran Östlund - Jan Fransson 3NT S+1 Kn 630 419.00/-419.00
Simon Hult - Ida Grönkvist Peter Ventura - Roland Gyllenhammar 3NT S+1 Kn 630 419.00/-419.00
Pontus Karlsson - Markus Hedström Jonas Hogedal - Martin Isetorp 3NT S+1 Kn 630 419.00/-419.00
Jonas Engström - Daniel Sivelind Kjell Karlsson - Tommi Ramstedt 3NT S+1 Kn 630 419.00/-419.00
Håkan Johansson - Stefan Jönsson Sanna Clementsson - Klas Bellander 3NT S= Kn 600 390.00/-390.00
Magnus Hultman - Joachim Börgel Erik Fryklund - Robin Björkstrand 3NT S= 5 600 390.00/-390.00
Pär Andersson - Lennart Fredriksson Fredrik Wahlberg - Johan Wahlberg 3NT S= 6 600 390.00/-390.00
Tommy Svensson - Leif Andréasson Jim Albertsson - Henrik Fryklund 3NT S= 10 600 390.00/-390.00
Per Jansson - Mikael Westerlund Roland Andersson - Conny Johansson 2NT S+2 Kn 180 -2.00/2.00
Gunnar Nilsson - Leif Johansson Micael Svensson - Peter Ärlegård 1NT S+3 Kn 180 -2.00/2.00
Carl Ek - Göran Levan Björn Thalén - Björn Sörling 1NT S+3 Kn 180 -2.00/2.00
Rolf Bäck - Sylve Larsen Ulf Ek - Mikael Olsson 1NT N+3 D 180 -2.00/2.00
Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Lennart Bylund - Carina Sjöblom 1NT S+3 Kn 180 -2.00/2.00
Thomas Johansson - Mark Strandell Robert Bäck - Per Östlund 1NT S+3 3 180 -2.00/2.00
Tomas Andgren - Per Sjöberg Pär Ljungquist - Billmar Carlsson 1NT S+3 10 180 -2.00/2.00
Lars Ericson - Bo Ericson Lars Örnberg - Tomas Linder 1NT S+3 2 180 -2.00/2.00
Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo Jörgen Lantz - Ricky Johansson 1NT S+3 10 180 -2.00/2.00
Catarina Midskog - Anna Roos Pär Unander - Åke Rustad 1NT S+3 Kn 180 -2.00/2.00
Tomas Persson - Göran Andersson Morgan Svensson - Thomas Karlsson 1NT S+3 Kn 180 -2.00/2.00
Dan Bylund - Helena Strömberg Hans Vestergren - Sven-Owe Andersson 2NT S+2 Kn 180 -2.00/2.00
Urban Finnsson - Pierre Thunström Pernilla Näs - Åsa Axne 1NT S+2 K 150 -44.00/44.00
Harald Sjöman - Ingvar Grahn Göte Berntsson - Stefan Åsgården 1NT S+2 Kn 150 -44.00/44.00
Leif Trapp - Bo Sundell Gunnar Andersson - Peter Görnandt 2NT S+1 Kn 150 -44.00/44.00
Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Johnny Ivarsson - Peter Knudsen 1NT S+2 Kn 150 -44.00/44.00
Alexander Sandin - Hans-Ove Sandin Berith Finnsson - Thord Lindberg 2NT S+1 Kn 150 -44.00/44.00
Terje (N) Lie - Ole Marius Myrvold Johnny Petersson - Sven-Anders Eskilsson 1NT S+2 10 150 -44.00/44.00
Rolf Westman - Lars Olsson Petter Bengtsson - Fredrik Wikström 1NT S+2 6 150 -44.00/44.00
Adam Stokka - Mårten Gustawsson Hans Lerner - Jan Brännvall 2NT S+1 Kn 150 -44.00/44.00
Patrik Rimstedt - Bo Roos Leif Axelsson - Fredrik Axelsson 2NT S+1 Kn 150 -44.00/44.00
Carsten Kofoed - Ingemar Andersson Peter Billgren - Björn Sanzén 2 N+2 4 130 -76.00/76.00
Jörgen Neldemo - Ronny Hellberg Håkan Lindblom - Petter Fryklund 2 N+2 10 130 -76.00/76.00
Mats Bud - Per Lindström Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved 2 N+2 4 130 -76.00/76.00
Leif Lysebring - Lars Wallmark Lars Erik Eide - Kristian Barstad Ellingsen 3 N= 6 110 -85.00/85.00
Lena Johansson - Leif Johansson Bo Erikson - Peter Karlsson 2 N+1 4 110 -85.00/85.00
Peter Johansson - Mats Häll Jesper Buus Thomsen - Matias Rohrberg 3 N= 3 110 -85.00/85.00
Anders Morath - Tommy Gullberg Kristin Nedlich - Mattias Weiler 1 N+2 4 110 -85.00/85.00
Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Jan Enarsson - Jan-Erik Helmersson 2 N+1 4 110 -85.00/85.00
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Hans Olsson - Bengt Pålsson 4 Ö-2 5 100 -105.00/105.00
Rasmus Gråberg - Ulf Sjölinder Örjan Sjöberg - Per Schullström 2 Ö-1 E 50 -164.00/164.00
Peder Linder - Valter Johansson Johan Upmark - Fredrik Nyström 1NT V-1 5 50 -164.00/164.00
Ola Stavås - Kim Lichtenstein Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 2 Ö+1 K -110 -307.00/307.00
Mikael Hjerm - Kalle Prorok Anders Blomqvist - Lars Manneteg 3 Ö= K -110 -307.00/307.00
Sofie Westlin - Ulf Westlin Michael Lemborn - Suzanne Lemborn 2 Ö+1 K -110 -307.00/307.00
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Göran Magnusson - Inge Magnusson 1 Ö+1 Kn -110 -307.00/307.00
Mats Pettersson - Jan Becklén Thomas Winther - Christer Sandberg 2 Ö+1 K -110 -307.00/307.00
Simon Granath - Erik Ahlgren Gunnar Sjökvist - Per Bretz 2 V+1 5 -110 -307.00/307.00
Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Håkan Strääf - Mats Sjöberg 3 V= 2 -110 -307.00/307.00