Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 5:2 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 5:2

Bricka 16

Svenska Bridgeförbundet 2016.08.27

Väst giv
Ö-V i zon
EK4
E108
K102
D532
8762
kn
Dkn5
109764
Dkn1053
D75
964
kn8
9
K96432
E873
EK

Optimalt kontrakt: 7NT N= 1520
 NT
N101213813
S101213813
Ö21050
V21050
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Johansson - Mats Häll Jesper Buus Thomsen - Matias Rohrberg 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Magnus Hultman - Joachim Börgel Erik Fryklund - Robin Björkstrand 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Thomas Johansson - Mark Strandell Robert Bäck - Per Östlund 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Alexander Sandin - Hans-Ove Sandin Berith Finnsson - Thord Lindberg 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Göran Magnusson - Inge Magnusson 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Pär Andersson - Lennart Fredriksson Fredrik Wahlberg - Johan Wahlberg 6 S+1 D 1010 157.00/-157.00
Rolf Westman - Lars Olsson Petter Bengtsson - Fredrik Wikström 6 N+1 6 1010 157.00/-157.00
Simon Hult - Ida Grönkvist Peter Ventura - Roland Gyllenhammar 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Pontus Karlsson - Markus Hedström Jonas Hogedal - Martin Isetorp 6 S+1 10 1010 157.00/-157.00
Tomas Persson - Göran Andersson Morgan Svensson - Thomas Karlsson 6 N+1 4 1010 157.00/-157.00
Jonas Engström - Daniel Sivelind Kjell Karlsson - Tommi Ramstedt 6 N+1 D 1010 157.00/-157.00
Tommy Svensson - Leif Andréasson Jim Albertsson - Henrik Fryklund 6 S+1 3 1010 157.00/-157.00
Tomas Andgren - Per Sjöberg Pär Ljungquist - Billmar Carlsson 6NT N= 2 990 119.00/-119.00
Lars Ericson - Bo Ericson Lars Örnberg - Tomas Linder 6NT N= D 990 119.00/-119.00
Per Jansson - Mikael Westerlund Roland Andersson - Conny Johansson 6 N= D 980 119.00/-119.00
Urban Finnsson - Pierre Thunström Pernilla Näs - Åsa Axne 6 N= D 980 119.00/-119.00
Gunnar Nilsson - Leif Johansson Micael Svensson - Peter Ärlegård 6 N= D 980 119.00/-119.00
Göran Hammarström - Mikael Arnberg Fredrik Mirhag - Tommy Petersson 6 S= 10 980 119.00/-119.00
Harald Sjöman - Ingvar Grahn Göte Berntsson - Stefan Åsgården 6 S= 10 980 119.00/-119.00
Olle Sandström - Jonas Gustafsson Lars-Göran Östlund - Jan Fransson 6 N= 2 980 119.00/-119.00
Ola Stavås - Kim Lichtenstein Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 6 S= 4 980 119.00/-119.00
Lena Johansson - Leif Johansson Bo Erikson - Peter Karlsson 6 S= 10 980 119.00/-119.00
Mikael Hjerm - Kalle Prorok Anders Blomqvist - Lars Manneteg 6 N= D 980 119.00/-119.00
Carsten Kofoed - Ingemar Andersson Peter Billgren - Björn Sanzén 6 S= 6 980 119.00/-119.00
Peder Linder - Valter Johansson Johan Upmark - Fredrik Nyström 6 N= D 980 119.00/-119.00
Håkan Johansson - Stefan Jönsson Sanna Clementsson - Klas Bellander 6 N= D 980 119.00/-119.00
Leif Trapp - Bo Sundell Gunnar Andersson - Peter Görnandt 6 N= D 980 119.00/-119.00
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Hans Olsson - Bengt Pålsson 6 N= D 980 119.00/-119.00
Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Lennart Bylund - Carina Sjöblom 6 N= D 980 119.00/-119.00
Jörgen Neldemo - Ronny Hellberg Håkan Lindblom - Petter Fryklund 6 N= D 980 119.00/-119.00
Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Johnny Ivarsson - Peter Knudsen 6 N= D 980 119.00/-119.00
Anders Morath - Tommy Gullberg Kristin Nedlich - Mattias Weiler 6 S= 6 980 119.00/-119.00
Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo Jörgen Lantz - Ricky Johansson 6 S= 6 980 119.00/-119.00
Adam Stokka - Mårten Gustawsson Hans Lerner - Jan Brännvall 6 N= D 980 119.00/-119.00
Patrik Rimstedt - Bo Roos Leif Axelsson - Fredrik Axelsson 6 N= D 980 119.00/-119.00
Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Håkan Strääf - Mats Sjöberg 6 N= D 980 119.00/-119.00
Carl Ek - Göran Levan Björn Thalén - Björn Sörling 4NT N+3 D 520 -342.00/342.00
Dan Bylund - Helena Strömberg Hans Vestergren - Sven-Owe Andersson 3NT N+4 Kn 520 -342.00/342.00
Terje (N) Lie - Ole Marius Myrvold Johnny Petersson - Sven-Anders Eskilsson 4 N+3 Kn 510 -354.00/354.00
Mats Bud - Per Lindström Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved 4 S+3 4 510 -354.00/354.00
Leif Lysebring - Lars Wallmark Lars Erik Eide - Kristian Barstad Ellingsen 4 N+2 D 480 -389.00/389.00
Rasmus Gråberg - Ulf Sjölinder Örjan Sjöberg - Per Schullström 4 N+2 D 480 -389.00/389.00
Sofie Westlin - Ulf Westlin Michael Lemborn - Suzanne Lemborn 4 S+2 D 480 -389.00/389.00
Rolf Bäck - Sylve Larsen Ulf Ek - Mikael Olsson 4 N+2 D 480 -389.00/389.00
Mats Pettersson - Jan Becklén Thomas Winther - Christer Sandberg 4 N+2 D 480 -389.00/389.00
Catarina Midskog - Anna Roos Pär Unander - Åke Rustad 4 S+2 10 480 -389.00/389.00
Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Jan Enarsson - Jan-Erik Helmersson 4 N+2 D 480 -389.00/389.00
Simon Granath - Erik Ahlgren Gunnar Sjökvist - Per Bretz 7 N-1 D -50 -625.00/625.00