Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 5:2 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 5:2

Bricka 13

Svenska Bridgeförbundet 2016.08.27

Nord giv
alla i zon
EKkn5
kn109
65
KD74

ED532
EKD82
983
D97632
864
9
kn52
1084
K7
kn10743
E106

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N76467
S77467
Ö56856
V56856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rasmus Gråberg - Ulf Sjölinder Örjan Sjöberg - Per Schullström 4D Ö-5 E 1400 762.00/-762.00
Lena Johansson - Leif Johansson Bo Erikson - Peter Karlsson 4D V-4 E 1100 664.00/-664.00
Per Jansson - Mikael Westerlund Roland Andersson - Conny Johansson 4D Ö-3 5 800 576.00/-576.00
Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Lennart Bylund - Carina Sjöblom 4 Ö-3 7 300 308.00/-308.00
Leif Lysebring - Lars Wallmark Lars Erik Eide - Kristian Barstad Ellingsen 3 Ö-2 7 200 213.00/-213.00
Håkan Johansson - Stefan Jönsson Sanna Clementsson - Klas Bellander 4D V-1 K 200 213.00/-213.00
Alexander Sandin - Hans-Ove Sandin Berith Finnsson - Thord Lindberg 4D V-1 E 200 213.00/-213.00
Pär Andersson - Lennart Fredriksson Fredrik Wahlberg - Johan Wahlberg 3 V-2 E 200 213.00/-213.00
Jörgen Neldemo - Ronny Hellberg Håkan Lindblom - Petter Fryklund 1NT S+1 2 120 135.00/-135.00
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Göran Magnusson - Inge Magnusson 2NT N= 6 120 135.00/-135.00
Harald Sjöman - Ingvar Grahn Göte Berntsson - Stefan Åsgården 2 Ö-1 10 100 109.00/-109.00
Carl Ek - Göran Levan Björn Thalén - Björn Sörling 3 V-1 E 100 109.00/-109.00
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Hans Olsson - Bengt Pålsson 4 Ö-1 4 100 109.00/-109.00
Thomas Johansson - Mark Strandell Robert Bäck - Per Östlund 2 V-1 E 100 109.00/-109.00
Tomas Andgren - Per Sjöberg Pär Ljungquist - Billmar Carlsson 3 V-1 E 100 109.00/-109.00
Lars Ericson - Bo Ericson Lars Örnberg - Tomas Linder 4 V-1 E 100 109.00/-109.00
Pontus Karlsson - Markus Hedström Jonas Hogedal - Martin Isetorp 3 Ö-1 K 100 109.00/-109.00
Catarina Midskog - Anna Roos Pär Unander - Åke Rustad 4 V-1 6 100 109.00/-109.00
Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Håkan Strääf - Mats Sjöberg 4 Ö-1 Kn 100 109.00/-109.00
Mats Bud - Per Lindström Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved 3 Ö-1 3 100 109.00/-109.00
Simon Hult - Ida Grönkvist Peter Ventura - Roland Gyllenhammar 1NT S= 2 90 106.00/-106.00
Tommy Svensson - Leif Andréasson Jim Albertsson - Henrik Fryklund 1 N= 9 80 95.00/-95.00
Mats Pettersson - Jan Becklén Thomas Winther - Christer Sandberg 2NT N-1 9 -100 -109.00/109.00
Urban Finnsson - Pierre Thunström Pernilla Näs - Åsa Axne 2 V= E -110 -109.00/109.00
Gunnar Nilsson - Leif Johansson Micael Svensson - Peter Ärlegård 2 V= Kn -110 -109.00/109.00
Peder Linder - Valter Johansson Johan Upmark - Fredrik Nyström 2 V= E -110 -109.00/109.00
Rolf Bäck - Sylve Larsen Ulf Ek - Mikael Olsson 2 Ö= E -110 -109.00/109.00
Dan Bylund - Helena Strömberg Hans Vestergren - Sven-Owe Andersson 2 V= E -110 -109.00/109.00
Göran Hammarström - Mikael Arnberg Fredrik Mirhag - Tommy Petersson 3 V= E -140 -151.00/151.00
Ola Stavås - Kim Lichtenstein Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 3 Ö= 3 -140 -151.00/151.00
Carsten Kofoed - Ingemar Andersson Peter Billgren - Björn Sanzén 3 Ö= 3 -140 -151.00/151.00
Peter Johansson - Mats Häll Jesper Buus Thomsen - Matias Rohrberg 2 V+1 E -140 -151.00/151.00
Sofie Westlin - Ulf Westlin Michael Lemborn - Suzanne Lemborn 3 V= 6 -140 -151.00/151.00
Leif Trapp - Bo Sundell Gunnar Andersson - Peter Görnandt 3 V= E -140 -151.00/151.00
Magnus Hultman - Joachim Börgel Erik Fryklund - Robin Björkstrand 3 V= E -140 -151.00/151.00
Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Johnny Ivarsson - Peter Knudsen 2 V+1 4 -140 -151.00/151.00
Terje (N) Lie - Ole Marius Myrvold Johnny Petersson - Sven-Anders Eskilsson 2 V+1 E -140 -151.00/151.00
Anders Morath - Tommy Gullberg Kristin Nedlich - Mattias Weiler 2 V+1 E -140 -151.00/151.00
Rolf Westman - Lars Olsson Petter Bengtsson - Fredrik Wikström 2 Ö+1 E -140 -151.00/151.00
Adam Stokka - Mårten Gustawsson Hans Lerner - Jan Brännvall 3 Ö= 10 -140 -151.00/151.00
Patrik Rimstedt - Bo Roos Leif Axelsson - Fredrik Axelsson 2 V+1 E -140 -151.00/151.00
Tomas Persson - Göran Andersson Morgan Svensson - Thomas Karlsson 2 V+1 K -140 -151.00/151.00
Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Jan Enarsson - Jan-Erik Helmersson 3 V= E -140 -151.00/151.00
Olle Sandström - Jonas Gustafsson Lars-Göran Östlund - Jan Fransson 3NT N-2 9 -200 -222.00/222.00
Simon Granath - Erik Ahlgren Gunnar Sjökvist - Per Bretz 2 N-2 9 -200 -222.00/222.00
Mikael Hjerm - Kalle Prorok Anders Blomqvist - Lars Manneteg 3 S-4 9 -400 -397.00/397.00
Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo Jörgen Lantz - Ricky Johansson 3 S-4 D -400 -397.00/397.00
Jonas Engström - Daniel Sivelind Kjell Karlsson - Tommi Ramstedt 2D Ö= 4 -670 -566.00/566.00