Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
EK65
Ekn10
1086
K52
#
kn943
K9874
E9
D3
#
D108
62
KDkn5
10876
#
72
D53
7432
Ekn94

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N99789
S99789
Ö44454
V44454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Björn Klefbohm Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 V-4 E 200 35/1
Jan Clementsson - Anders Edstrand Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V-4 E 200 35/1
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V-3 E 150 30/6
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 V-3 E 150 30/6
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Wallin - Hans Dorthé 1NT N+2 K 150 30/6
Åke Lindström - Britt Lindberg Johan Dieden - Per Henriks 1NT N+1 K 120 24/12
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 1NT N+1 K 120 24/12
Louise Grandinsson - Christina Leander Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT N+1 K 120 24/12
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 2 Ö-2 7 100 20/16
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT N= K 90 13/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT N= K 90 13/23
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT N= K 90 13/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT N= K 90 13/23
Jan Öhman - Gunnar Olsson Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT S= K 90 13/23
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 1NT N= Kn 90 13/23
Christer Östberg - Jan Walhagen Bo Månsson - Ulla Öberg 2 N-1 K -100 3/33
Zalman Puterman - Maria Tendler Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 2NT S-1 3 -100 3/33
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT N-1 K -100 3/33
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karin Sjögren - Helen Roos 2NT N-1 K -100 3/33