Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Dkn106
D76
86
D1076
#
8754
95
975
E852
#
2
EKkn42
EKD1042
kn
#
EK93
1083
kn3
K943

Optimalt kontrakt: 6 V= -1430
 NT
N71161
S61161
Ö6121269
V6121269
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 1 Ö+1 E -110 36/0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1 Ö+4 3 -150 34/2
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Gunilla Ljung - Anita Olofsson 4 Ö+2 E -170 26/10
Åke Lindström - Britt Lindberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 1 Ö+5 K -170 26/10
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 Ö+3 E -170 26/10
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 1 Ö+5 E -170 26/10
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Jan Öhman - Gunnar Olsson 1 Ö+5 E -170 26/10
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 1 Ö+5 E -170 26/10
Jan Clementsson - Anders Edstrand Karin Sjögren - Helen Roos 3 Ö+3 E -170 26/10
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3 N-2 E -200 16/20
Bodil Mörnstad - Carin Millar Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö+3 Kn -200 16/20
Stig Unoson - Björn Klefbohm Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1 Ö+4 E -200 16/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 Ö+5 Kn -230 10/26
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 1 Ö+5 K -230 10/26
Håkan Linse - Arne Bojesson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1 Ö+5 E -230 10/26
Bo Månsson - Ulla Öberg Johan Dieden - Per Henriks 5 V+1 D -620 6/30
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 Kn -650 3/33
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 Ö= K -650 3/33
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Nina Nilsson - Jane Brändemar 6 V= 6 -1370 0/36