Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Kkn
E1094
E65
Ekn54
#
6542
Dkn
D10943
107
#
E103
8652
kn8
D832
#
D987
K73
K72
K96

Optimalt kontrakt: 6NT S= 990
 NT
N119121212
S119121212
Ö24111
V24111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3NT N+3 3 490 32/4
Stig Unoson - Björn Klefbohm Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT N+3 2 490 32/4
Åke Lindström - Britt Lindberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT N+3 2 490 32/4
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT N+3 2 490 32/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 3NT N+3 Kn 490 32/4
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+2 3 460 20/16
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+2 2 460 20/16
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N+2 2 460 20/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 3NT N+2 2 460 20/16
Jan Clementsson - Anders Edstrand Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N+2 3 460 20/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N+2 2 460 20/16
Håkan Linse - Arne Bojesson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N+2 2 460 20/16
Bodil Mörnstad - Carin Millar Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT N+1 Kn 430 8/28
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Gunilla Ljung - Anita Olofsson 3NT N+1 3 430 8/28
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 2 430 8/28
Bo Månsson - Ulla Öberg Johan Dieden - Per Henriks 3NT N+1 Kn 430 8/28
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT N+1 2 430 8/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 3NT N= 8 400 2/34
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Jan Öhman - Gunnar Olsson 2NT N+1 2 150 0/36