Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D9
ED3
Ekn84
Dkn107
#
Ekn1063
kn52
D93
K4
#
8752
1064
K10752
5
#
K4
K987
6
E98632

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N1171167
S1161167
Ö26253
V26253
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Björn Klefbohm Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT N+2 5 660 36/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johan Dieden - Per Henriks 4 S+1 E 650 34/2
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT S+1 9 630 31/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT N+1 5 630 31/5
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 2 600 26/10
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT N= 5 600 26/10
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Öhman - Gunnar Olsson 5 S= E 600 26/10
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 S+2 9 150 17/19
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 S+3 3 150 17/19
Bo Månsson - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3 S+2 E 150 17/19
Zalman Puterman - Maria Tendler Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 2 S+3 Kn 150 17/19
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 S+2 E 150 17/19
Håkan Linse - Arne Bojesson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+1 E 150 17/19
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan Clementsson - Anders Edstrand 3NT N-1 5 -100 8/28
Karin Sjögren - Helen Roos Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 1NT N-1 7 -100 8/28
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N-1 8 -100 8/28
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 3NT N-2 2 -200 2/34
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N-2 5 -200 2/34
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-2 5 -200 2/34