Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
KD8
8653
KD42
62
#
103
E7
kn965
KD974
#
74
Dkn10942
E10
E53
#
Ekn9652
K
873
kn108

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N15181
S15181
Ö1181157
V1181157
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 S-1 E -100 35/1
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Karin Sjögren - Helen Roos 3 S-1 E -100 35/1
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 Ö+1 2 -140 32/4
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 V+2 8 -150 28/8
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V+1 K -150 28/8
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+1 K -150 28/8
Bodil Mörnstad - Carin Millar Johan Dieden - Per Henriks 2 Ö+3 E -200 22/14
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S-2 E -200 22/14
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö+2 E -200 22/14
Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö+4 Kn -230 17/19
Håkan Linse - Arne Bojesson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 Ö+4 8 -230 17/19
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 2 Ö+5 Kn -260 14/22
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+1 E -450 9/27
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 E -450 9/27
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Louise Grandinsson - Christina Leander 4 Ö+1 E -450 9/27
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 E -450 9/27
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Bo Månsson - Ulla Öberg 4 Ö+2 Kn -480 2/34
Zalman Puterman - Maria Tendler Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 4 Ö+2 8 -480 2/34
Jan Clementsson - Anders Edstrand Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 Ö+2 3 -480 2/34