Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
EKD63
6
942
7643
#
109
10752
1053
E952
#
kn542
ED3
Kkn7
KD10
#
87
Kkn984
ED86
kn8

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N78777
S78777
Ö64656
V64556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+1 E 140 36/0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S= 10 110 31/5
Stig Unoson - Björn Klefbohm Gunilla Ljung - Anita Olofsson 2 N= K 110 31/5
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 S= 5 110 31/5
Bo Månsson - Ulla Öberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 S= 10 110 31/5
Louise Grandinsson - Christina Leander Jan Clementsson - Anders Edstrand 1NT Ö-1 9 50 24/12
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö-1 4 50 24/12
Nina Nilsson - Jane Brändemar Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö-1 8 50 24/12
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT Ö= 8 -90 18/18
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT Ö= 8 -90 18/18
Håkan Linse - Arne Bojesson Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 1NT Ö= 8 -90 18/18
Göran Nyqvist - Peter Perulf Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N-1 K -100 11/25
Karin Sjögren - Helen Roos Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S-1 10 -100 11/25
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S-1 10 -100 11/25
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S-1 E -100 11/25
Rolf Bergström - Christer Löfgren Johan Dieden - Per Henriks 1NT Ö+1 6 -120 3/33
Åke Lindström - Britt Lindberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 1NT Ö+1 8 -120 3/33
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö+1 4 -120 3/33
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 1NT Ö+1 8 -120 3/33