Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Nord giv
alla i zon
#
E643
9653
K6
D64
#
KDkn7
E74
Ekn109
kn2
#
1085
D102
D5
EK1098
#
92
Kkn8
87432
753

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N24533
S24533
Ö11881010
V10881010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT V-1 5 100 33/3
Christer Östberg - Jan Walhagen Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT V-1 6 100 33/3
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT V-1 3 100 33/3
Jan Clementsson - Anders Edstrand Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT Ö-1 8 100 33/3
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT V= 9 -600 25/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT V= 3 -600 25/11
Bo Månsson - Ulla Öberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT V= 3 -600 25/11
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 3NT V= 3 -600 25/11
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V+1 9 -630 16/20
Karin Sjögren - Helen Roos Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V+1 4 -630 16/20
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT V+1 3 -630 16/20
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+1 3 -630 16/20
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V+1 9 -630 16/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3NT V+2 3 -660 5/31
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Johan Dieden - Per Henriks 3NT Ö+2 3 -660 5/31
Göran Nyqvist - Peter Perulf Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 3NT V+2 3 -660 5/31
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+2 8 -660 5/31
Sven Grahn - Wiveca Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT V+2 3 -660 5/31
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V+2 3 -660 5/31