Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
KD62
kn2
K4
ED763
#
854
4
E8763
10982
#
kn93
EKD1063
kn52
kn
#
E107
9875
D109
K54

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N95696
S95696
Ö46746
V46746
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 N+2 E 170 36/0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-3 K 150 34/2
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N= E 140 31/5
Jan Clementsson - Anders Edstrand Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 N+1 E 140 31/5
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 N= E 110 24/12
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3 N= E 110 24/12
Bo Månsson - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= E 110 24/12
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 2 N= D 110 24/12
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N= E 110 24/12
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 Ö-2 K 100 16/20
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 Ö-2 4 100 16/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Louise Grandinsson - Christina Leander 2 Ö-2 4 100 16/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö-1 K 50 9/27
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö-1 K 50 9/27
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö-1 E 50 9/27
Håkan Linse - Arne Bojesson Karin Sjögren - Helen Roos 2 Ö-1 4 50 9/27
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Gunilla Ljung - Anita Olofsson 1 Ö= 5 -80 4/32
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 K -100 2/34
Johan Dieden - Per Henriks Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 3NT N-3 E -300 0/36