Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
D2
kn8632
EK82
54
#
87543
EKD9
10
D97
#
K
754
D64
Ekn8632
#
Ekn1096
10
kn9753
K10

Optimalt kontrakt: 5D V-1 100
 NT
N310687
S310687
Ö103655
V103655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V-4 E 200 36/0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S+2 E 150 33/3
Håkan Linse - Arne Bojesson Karin Sjögren - Helen Roos 3NT Ö-3 5 150 33/3
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 V-2 D 100 27/9
Göran Nyqvist - Peter Perulf Stig Unoson - Björn Klefbohm 5D Ö-1 10 100 27/9
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V-2 E 100 27/9
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 Ö-2 10 100 27/9
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Gunilla Ljung - Anita Olofsson Pass   16/20
Johan Dieden - Per Henriks Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Pass   16/20
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Christer Östberg - Jan Walhagen Pass   16/20
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Pass   16/20
Bo Månsson - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren Pass   16/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl Pass   16/20
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Pass   16/20
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 E -50 8/28
Jan Clementsson - Anders Edstrand Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 Ö= 10 -110 5/31
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V= D -110 5/31
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3 V+1 E -130 1/35
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 3 Ö+1 10 -130 1/35