Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Öst giv
alla i zon
#
kn108
EK94
EK2
D32
#
K6
72
kn764
kn10865
#
D532
kn1086
D83
K4
#
E974
D53
1095
E97

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N89101010
S88101010
Ö54333
V54333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N+2 5 660 36/0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N+1 3 650 34/2
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N+1 3 630 31/5
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+1 6 630 31/5
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT N= 2 600 16/20
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N= 2 600 16/20
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT N= 2 600 16/20
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3NT N= 6 600 16/20
Bo Månsson - Ulla Öberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N= 2 600 16/20
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3NT N= 4 600 16/20
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT N= 2 600 16/20
Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT N= Kn 600 16/20
Louise Grandinsson - Christina Leander Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT N= 2 600 16/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N= 2 600 16/20
Jan Clementsson - Anders Edstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N= Kn 600 16/20
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N= 6 600 16/20
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N= 2 600 16/20
Christer Östberg - Jan Walhagen Johan Dieden - Per Henriks 4 N-1 3 -100 2/34
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT N-2 Kn -200 0/36