Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D873
EKkn
9854
ED
#
Kkn
D98532
76
K103
#
10642
10
EKDkn32
kn7
#
E95
764
10
986542

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N105786
S105786
Ö37657
V38657
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Jane Girdo Berit Linse - Irene Nilsén 3 Ö-2 7 200 27.0/5.0
Elsa Andersson - Anita Persson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 V-2 7 200 27.0/5.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Bengt Rylander 2 V-2 5 200 27.0/5.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 2 Ö-2 10 200 27.0/5.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 Ö-2 E 200 27.0/5.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V-2 3 200 27.0/5.0
Grete Derand - Susanne Ramel Kent Hermansson - Lars Becklén 3 V-1 E 100 19.0/13.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Hanna Lewandowski - Christina Leander 3 Ö-1 E 100 19.0/13.0
Terezia Lagerman - Stig Unoson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 Ö= 9 -90 16.0/16.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 1NT N-1 E -100 12.0/20.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Helena Cewers - Gunnel Gille 1NT N-1 E -100 12.0/20.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 N-1 10 -100 12.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 V= E -110 6.0/26.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 Ö+1 9 -110 6.0/26.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö= E -110 6.0/26.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Mats Holm - Svante Berglund 2NTD N-2 E -500 2.0/30.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Lars Persson - Olov Hägerfors 3NTD N-4 E -1100 0.0/32.0
Hans Ryning - Gösta Wiik     - 18.8/-