Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
ED94
ED84
E7
732
#
K532
63
Dkn985
EK
#
876
kn95
10643
954
#
kn10
K1072
K2
Dkn1086

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N1171199
S1171199
Ö26232
V26232
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Olov Hägerfors Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N+1 10 450 29.0/3.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 N+1 5 450 29.0/3.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Berit Linse - Irene Nilsén 4 S+1 E 450 29.0/3.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Elsa Andersson - Anita Persson 4 N+1 4 450 29.0/3.0
Helena Cewers - Gunnel Gille Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 S= E 420 21.0/11.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Grete Derand - Susanne Ramel 4 N= 10 420 21.0/11.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 N= 10 420 21.0/11.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 S= E 420 21.0/11.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT N= 4 400 15.0/17.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N= 3 400 15.0/17.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Greger Jonsson - Marianne Falck 2NT V-6 3 300 12.0/20.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1 S+4 E 200 9.0/23.0
Mats Holm - Svante Berglund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S+4 E 200 9.0/23.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Bodil Wikström - Ulla Lundström 2NT N+2 2 180 6.0/26.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Terezia Lagerman - Stig Unoson 3 N+1 10 170 4.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S+2 5 130 2.0/30.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Jane Girdo 3NT N-1 10 -50 0.0/32.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde     - -/12.4