Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Dkn10862
E8
976
kn8
#
K953
107
EKkn842
3
#
4
Kkn9543

K107652
#
E7
D62
D1053
ED94

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N67698
S67598
Ö76744
V76744
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman 4D V-4 Kn 1100 32.0/0.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N= Kn 420 28.0/4.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 N= 7 420 28.0/4.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N= 9 420 28.0/4.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Elsa Andersson - Anita Persson 3NT S= K 400 23.0/9.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Gunlis Åberg - Jane Girdo 3NT S= 10 400 23.0/9.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Marianne Servin - Ulla Öberg 3 V-3 K 300 20.0/12.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Berit Linse - Irene Nilsén 3 N+2 5 200 18.0/14.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+2 Kn 170 15.0/17.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S+1 4 170 15.0/17.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Helena Cewers - Gunnel Gille 3 N= 3 140 12.0/20.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 Ö-1 E 100 10.0/22.0
Grete Derand - Susanne Ramel Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 N-1 5 -50 7.0/25.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 N-1 2 -50 7.0/25.0
Terezia Lagerman - Stig Unoson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 N-2 2 -100 4.0/28.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Lars Persson - Olov Hägerfors 4 N-3 7 -150 2.0/30.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-4 E -200 0.0/32.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg     - 14.5/-